повернутисяповернутися
Детально про "Оранту"

Національна акціонерна страхова компанія (НАСК) «Оранта» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. Цю дату компанія вважає датою свого заснування. У 1994 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Компанія стала приватною, що сприяло подальшому поліпшенню структури активів НАСК «Оранта» і підвищенню її платоспроможності.

Від 1994 р. НАСК «Оранта» є повним членом МТСБУ, а з 2003 року — членом Ядерного страхового пулу. У вересні 2008 року засновано Українську федерацію убезпечення (УФУ), що об'єднала 14 класичних страхових компаній, з метою сприяння розвитку в Україні прозорого класичного страхування, гарантування високого рівня послуг зі страхування, що надаються членами федерації, інтеграції українського і європейського ринків страхування, захисту інтересів членів федерації, недопущення недобросовісної діяльності її членів. НАСК «Оранта» виступила одним з ініціаторів створення федерації і є її активним членом.

У грудні 2008 року компанія підписала Глобальний договір Організації Об'єднаних Націй і задекларувала свою прихильність принципам соціально відповідального бізнесу. НАСК «Оранта» співпрацює із професійними українськими й міжнародними організаціями у сфері КСВ, бере участь у роботі комітетів і робочих груп Американської торговельної палати і Європейської бізнес-асоціації.

Для зміцнення фінансового стану Компанії та її ринкових позицій у 2009 році було проведено додаткову емісію акцій на загальну суму понад 600 млн грн. Такий обсяг успішно розміщеної емісії став безпрецедентним для страхового ринку України і ясно продемонстрував високий рівень зовнішньої підтримки, яку для НАСК «Оранта» готові надати її акціонери. Загалом за останні п'ять років статутний фонд НАСК «Оранта» зріс більш ніж у 16 разів і склав понад 775 мільйонів гривень. Більшу частину залучених від нової емісії коштів менеджмент Компанії планує спрямувати на розвиток мережі філій та клієнтського сервісу, IT-інфраструктури та реінженіринг бізнес-процесів.

Незважаючи на складну економічну ситуацію на фінансовому ринку країни та у страховому секторі зокрема, НАСК «Оранта» зберегла позицію лідера, що підтверджується безліччю публічних нагород і титулів.

За підсумками І півріччя 2009 року НАСК «Оранта»:

 

15 липня 2009 року перший заступник Голови Правління НАСК «Оранта» Олена Болотова визнана гідною нагороди «Топ-100. Кращі топ-менеджери України».

14 вересня 2009 року НАСК «Оранта» очолила п'ятий щорічний (Pi)-Рейтинг стабільності українських страхових компаній, опублікований і проведений рейтинговим агентством «Експерт-Рейтинг».

Згідно з рейтингом «Найбільші страховики України» газети «Дело» НАСК «Оранта» очолила ТОП-50 страхових компаній України за обсягом зібраних премій на перше півріччя 2009 року, зокрема - традиційно посіла перше місце у рейтингу «Лідери на ринку автоцивілки».

Станом на 1 грудня 2009 року НАСК "Оранта" посідає перше місце в соціологічному опитуванні експертної ради Всеукраїнської премії у сфері страхування в номінації "Страхова компанія 2009". У рамках дослідження анкетовані відповідали на запитання: «Яка страхова компанія, на Вашу думку, є найбільш надійною?»

За результатами другого спеціалізованого дослідження корпоративної репутації "Найбільш шановані компанії України 2009", проведеного й опублікованого компанією "Reputation Capital Ukraine" у грудні 2009 року, НАСК «Оранта» увійшла до ТОП-20 компаній, що викликають найвищий рівень довіри вітчизняних споживачів.

У грудні 2009 року НАСК «Оранта» традиційно очолила рейтинг страхових компаній, представлений у журналі «ТОП-100 найбільших компаній України», який щорічно публікується видавництвом «Економіка».

Згідно з рейтингом журналу Insurance Top, що був представлений громадськості 17 грудня 2009 року, за підсумками трьох кварталів 2009 року НАСК «Оранта» вкотре підтвердила звання лідера страхового ринку України. Примітно, що компанія очолила також ТОП - 50 страхових компаній на ринку обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників (ОСЦПВ), а також на ринку добровільного страхування від вогню та стихійних явищ.

За результатами дослідження «Потреби, мотиви й переваги працівників страхової сфери в 2009 році», проведеного у грудні 2009 року спеціалізованим сайтом forINSURER.com для журналу «Страхова справа», НАСК «Оранта» увійшла до ТОП-20 найбільш привабливих страхових компаній - роботодавців.

У 2010 році планується зробити акцент на збільшенні майнового портфеля НАСК «Оранта». Головна мета Компанії у цьому році - пріоритетний розвиток майнових видів страхування при плановому зростанні премій в інших сегментах ринку. Головним нововведенням 2010 року стане впровадження поличних, універсальних продуктів за всіма видами страхування. Першим таким продуктом став продукт зі страхування майна у рамках акції «Захисти своє майно - близьким подаруй житло».

На цьому етапі НАСК «Оранта» бере курс на клієнтоорієнтованість і розвиток системи крос-агентів: кожен громадянин України зможе легко стати агентом Компанії. У планах Компанії також поліпшення сервісу в частині врегулювання збитків. Із цією метою планується провести повну реструктуризацію регіональної мережі блоку врегулювання у 2010 році шляхом передачі функції врегулювання до компанії «Гарант-АСІСТАНС» і наступне зростання мережі клієнтської підтримки. На базі нинішніх 39 підрозділів «Гарант-АСІСТАНС» в областях України буде створено 5 міжрегіональних центрів у містах-мільйонерах, а також 20 обласних і 2 районних центрах клієнтської підтримки.

повернутисяповернутися